Zmiany w prawie pracy

Od dnia 22.02. 2016 r. zmienione zostaną przepisy kodeksu pracy dotyczące typów umów o pracę i trybu ich zawierania. Po aktualizacji przepisów obowiązywać będą inne zasady nawiązywania umów o pracę na okres próbny.
Do daty 22 lutego 2016 roku każda z umów wskazanych w artykule 25 kodeksu pracy tj umowa o pracę na czas określony oraz umowa na czas nieokreślony mogła być poprzedzona umową o pracę na okres próbny, z tym ograniczeniem że taka umowa nie mogła być zawarta na okres dłużny niż 3 miesiące.
Obostrzona została możliwość wielokrotnego zawierania umów na okres próbny. Po nowelizacji kodeksu pracy, umowę o pracę na okres próbny można będzie, co do zasady, zawrzeć jeden raz i to wyłącznie w celu sprawdzenia kwalifikacji pracownika i możliwości jego zatrudnienia w celu wykonywania określonego rodzaju pracy.
Maksymalny okres zatrudnienia w tej formie pozostał ten sam i nadal wynosić będzie trzy miesiące. Wyjątkiem od reguły jednorazowego zawierania z pracownikiem umowy na okres próbny jest możliwość zawarcia następnej umowy o pracę w takiej formie, jeżeli pracownik miałby być zatrudniony w celu wykonywania innego rodzaju pracy lub upłynie co najmniej 3 letni okres od ustania lub wygaśnięcia poprzedniej umowy o pracę, z tym że jeżeli pracownik po upływie trzy letniego okresu miałby wykonywać taki sam rodzaj pracy co poprzednio, to zawarcie umowy na okres próbny będzie mogło być ponowione tylko 1 raz.

rozwód warszawa dobry adwokat

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozwód i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *